Viikon agilityharjoitus 24/2025
Viikon teemana koiran lukittuminen ja itsenäinen irtoaminen esteille, sekä ohjauksiin tuleminen. Treeni-iloa!
Niinulassa on alkamassa ma 9.6. teemaviikko, jolloin on mahdollista tulla kokeilemaan hoopersia, agilitya sekä rally-tokoa:) Olisiko jokin näistä lajeista koirasi ja sinun uusi harrastus? Nyt kannattaa ilmoittautua mukaan!
Kiitoksia osallistujille erinomaisesta asenteesta, avusta estekorkeuksien muuttamisessa ja avuliaisuudesta kanssakilpailijoiden kanssa!
1. kilpailurata
Suunnittelu: Jari Laitinen
2. kilpailurata
Suunnittelu: Teemu Linna
Viikon teemana koiran lukittuminen ja itsenäinen irtoaminen esteille, sekä ohjauksiin tuleminen. Treeni-iloa!
Viime viikolla meillä oli ilo saada vieraaksemme tsekkiläinen agilityn huippuammattilainen Tereza Kralova. Paljon taas opittiin ja harjoitekin oli suorastaan timanttinen. Hänen kuvioillaan mennään viikkoradan osalta ja mölleille on suunniteltu oma versio. Treeni-iloa!
Vallan vauhdkkaasti mennään, taitoja uohtamatta. Treeni-iloa!