Viikon agilityharjoitus 12/2025
Liike on lääke sanotaan, joten liikkeeseen liittyvät ohjaukselliset asiat ovat viikon teema. Treeni-iloa!
NiinuAgilitySport - onnistumisen elämyksiä yhdessä koirasi kanssa!
Vauhdin, oikean sijoittumisen ja rytmittämisen teema jatkuu - näillä kuvioilla treenaillaan tällä viikolla!
Lue lisää valmennuskeskuksesta tästä linkistä. Vakiovuoroja pääset varaamaan tästä linkistä.
Jokainen koira ansaitsee parasta. #nutrolin #acana #orijen
Tämän viikon radat ovat Niinu ja Teemu Linnan käsialaa.
Jos haluat tulostaa radan, kannattaa se printata PDF-muodossa.
Jos haluat tulostaa radan, kannattaa se printata PDF-muodossa.
.
Kisavalmiiden rata on normaalin viikkoradan profiilia hieman helpompi versio ja se sisältää kontaktiesteet ja kepit.
Jos haluat tulostaa radan, kannattaa se printata PDF-muodossa.
Näillä kuvioilla toivotamme onnistumisia ja positiivista mieltä viikon harjoitteiden parissa!
Niinu ja Teemu & NAS valmentajat
Jos et ole vielä kuulu Facebook-heimoomme, niin mikset liittyisi iloisen mielen ryhmäämme saman tien? Liittyminen on ilmaista, vapaaehtoista, eikä sido sinua mihinkään!
Niinu Agility Sport on Facebook-sivun lisäksi myös Instagramissa tunnuksella @niinuofficial ja Twitterissä ja tunnuksella @NiinuAgility. Seuraa meitä, niin kuulet uusimmat uutiset ensimmäisenä!
Liike on lääke sanotaan, joten liikkeeseen liittyvät ohjaukselliset asiat ovat viikon teema. Treeni-iloa!
Teemoina viikon harjoitteissa ovat ohjaajan oikeat sijainnit ja liikkeen suunta, sekä koirien linjat ja niillä pysyminen. Treeni-iloa!
Näillä kuvioilla uuteen treeniviikkoon! Treeni-iloa!